3W G9 LED Bulb – Economical Version
Lumenstar's 3W LED G9 is a low voltage, super bright, dimmable decorative fixture available in 3000K Warm white, 4000K Natural white or 6000K Cool white.
Lumenstar's 3W LED G9 is a low voltage, super bright, dimmable decorative fixture available in 3000K Warm white, 4000K Natural white or 6000K Cool white.
| Product Code | 3W G9 LED Bulb – Economical Version |
|---|---|
| Voltage | 120V |
| Wattage | 3W |
| Base | G9 |
| Color Temperature | 3000K Warm White, 6000K Cool White |
| Dimmable | No |
| Dimensions (LxWxH) | H44 x W14mm |
| Certifications | cETLus Listed |
Lumenstar's 3W LED G9 is a low voltage, super bright, dimmable decorative fixture available in 3000K Warm white, 4000K Natural white or 6000K Cool white.
You are viewing the CA website. For a better experience, you will be redirected to our US website.