Constant Current Dimmable: Input - 100 - 277V AC - Output: 0-10V / 1 - 10V - Adjustable - (3-65V) 300mA to 1400mA (19.5W - 40W)
Product Code
LS-M-40D-CC
In stock
| Product Code | LS-M-40D-CC |
|---|---|
| Input Voltage | 100 - 277V AC |
| Output Voltage | Multi-ouput - Adjustable 300-1400 mA |
| Output Wattage | Max. 40W |
| Amperage | Adjustable 300-1400 mA |
| Input Frequency | 47/63Hz |
| Dimmable | No |
| Working Temperature | -20°C~+40°C |
| Housing | Polycarbonate |
| Dimensions (LxWxH) | L6-3/4 x W2-1/8 x H1-3/16" (L171 x W54 x H20mm* |
| Certifications | cULus Listed |