Non-Dimmable 24V LED Power Supply
Lumenstar's Non-Dimmable 24V LED Power Supply is for non-dimming applications. This power supply includes a North American plug with a 1.5M wire lead and barrel connector.
- Dry location rated
Lumenstar's Non-Dimmable 24V LED Power Supply is for non-dimming applications. This power supply includes a North American plug with a 1.5M wire lead and barrel connector.
| Product Code | LS-24V-CV |
|---|---|
| Input Voltage | 120V AC |
| Output Voltage | 24V DC |
| Output Wattage | Max. 60W / 96W |
| Amperage | 2.5A / 4A |
| Input Frequency | 50/60Hz |
| Dimmable | No |
| Working Temperature | 0°C~35°C |
| Housing | Plastic |
| Dimensions (LxWxH) |
60W: L114 x W51 x H25mm (L41/2 x W2 x H1") 96W: L191 x W76 x H89mm (L71/2 x W3 x H31/2") |
| Certifications | cULus Listed |
Lumenstar's Non-Dimmable 24V LED Power Supply is for non-dimming applications. This power supply includes a North American plug with a 1.5M wire lead and barrel connector.
You are viewing the CA website. For a better experience, you will be redirected to our US website.