Chandelier LED Filament
Lumenstar's Chandelier LED Filament is a low voltage, super bright, dimmable decorative fixture available in 2700K Warm white.
Lumenstar's Chandelier LED Filament is a low voltage, super bright, dimmable decorative fixture available in 2700K Warm white.
| Product Code | LS-E12-3.5W-27K |
|---|---|
| Voltage | 120V AC |
| Wattage | 3.5W |
| Base | E12 intermediate |
| Color Temperature | 2700K Warm White |
| Light Output (lumens) | 365 |
| Dimmable | No |
| Dimensions (LxWxH) | L96 x D32mm (L325/32 x L17/64") |
| Certifications | cULus Listed |
Lumenstar's Chandelier LED Filament is a low voltage, super bright, dimmable decorative fixture available in 2700K Warm white.
You are viewing the CA website. For a better experience, you will be redirected to our US website.